Articole filtrate după dată: Ianuarie 2020
28 Ianuarie 2020 In Noutati si evenimente

CENTRUL DIECEZAN CARITAS IAŞI, furnizor de servicii sociale și formare profesională, continuă înscrierea la cursul de formare profesională, tip calificare,Îngrijitoare bătrâni la domiciliu, cuautorizație de la Ministerul Muncii, Autoritatea Națională pentru Calificări (A.N.C.) și Ministerul Educației.

20 Ianuarie 2020 In Noutati si evenimente

Astăzi am avut deosebita plăcere de a-i ura mult succes în noua misiune și anume funcția de Vicar general și Moderator al Curiei Episcopiei de Iași părintelui Egidiu Condac care timp de 18 ani a fost director general al asociației noastre. Biografia sa profesională, însă, este legată de Caritas încă de la începutului vieții sale pastorale, fiind implicat în diverse activități și acțiuni caritabile.

20 Ianuarie 2020 In Noutati si evenimente

Asociația Centrul Diecezan Caritas Iași anunță scoaterea la concurs a unui post de Asistent Social, pentru Centrul de Resurse pentru Copii și Tineri  „Don Bosco” din Buruienești, comuna Doljești, jud. Neamț, 8 ore/zi, perioadă determinată (22 luni)

17 Ianuarie 2020 In Noutati si evenimente

Centrul Diecezan Caritas Iași anunță scoaterea la concurs a unui post de Coordonator program, pentru Centrul de Resurse pentru Copii și Tineri  „Don Bosco” din Iași, 8 ore/zi, perioadă determinată (22 luni).