SPES MUNDI  - SPERANȚA LUMII

Duminică, 26 septembrie 2021, la Biserica Romano-Catolică Sfânta Tereza a Pruncului Isus din Roman, începând cu ora 19:00 va avea loc concertul caritabil Spes Mundi - Speranța Lumii

Concertul caritabil Spes Mundi - Speranța lumii își dorește să aducă în prim plan esența feminină și rolul primordial al acesteia, privită prin prisma trăirilor și exemplului Sfintei Fecioare. Candoarea, bunătatea, forța interioară, puterea de sacrificiu, înțelegerea, acceptarea și mai ales iubirea necondiționată, sunt doar câteva din multele învățăminte de care ne amintește exemplul Mamei Maria. Fecioara Maria, Maica lui Isus și a noastră este întotdeauna alături de noi, cu blândețea ei de mamă și întotdeauna prezentă la căpătâiul tuturor celor aflați în durere și neputință.

Duminică, 19 septembrie 2021, la Biserica Romano-Catolică "Sf. Ioan Nepomuk" din Suceava, începând cu ora 19:00 a avut loc concertul caritabil

Spes Mundi - Speranța Lumii

SPES MUNDI  - SPERANȚA LUMII

Concert caritabil

Centrul de Resurse pentru Familii, program al Asociației Centrul Diecezan Caritas Iași a demarat la începutul lunii septembrie 2021, a VI-a ediție a campaniei „Ghiozdanul cu rechizite”, campanie care a avut ca scop sprijinirea a 53 de copii proveniți din medii defavorizate, în procesul educațional.