Articole filtrate după dată: Decembrie 2017
26 Martie 2019 In Noutati si evenimente

Sâmbătă, 23 martie 2019, la Centrului „Gaudium et Spes” din Traian și la Casa Don Orione din Iași a avut loc o zi de reculegere pentru personalul socio-medical. Evenimentul a fost organizat de către Structura socio-cartitativă din cadrul Diecezei de Iași.

25 Martie 2019 In Noutati si evenimente

Marți, 19 martie 2019, Centrul de Resurse pentru Familii, pogram al Domeniului Copii, Tineri, Familii din cadrul Centrului Diecezan Caritas Iași  în parteneriat cu Junion Chamber International (JCI) Iași și-au dorit să aducă primăvara în suflete și să susțină femeile printr-o activitate cu totul și cu totul diferită, activitate în cadrul căreia doamnele, beneficiare ale Centrului, au avut ocazia de a  se bucura de o surpriză.

22 Martie 2019 In Noutati si evenimente

Centrul Diecezan Caritas Iași vă mulțumește pentru suportul acordat, participând la colecta din duminica a doua a Postului Mare.

20 Martie 2019 In Noutati si evenimente

SÂMBĂTĂ, 16 MARTIE 2019, ÎNCEPÂND CU ORA 19:30 A AVUT LOC CONCERTUL CARITABIL VOCAL-SIMFONIC INIMI PENTRU INIMI” - Requiem-ul în re minor pentru soliști, cor și orchestră, KV 626 de W. A. Mozart

Concertul Caritabil vocal-simfonic “Inimi pentru inimi” - Requiem-ul în re minor pentru soliști, cor și orchestră, KV 626 de W. A. Mozart, a avut loc sâmbătă, 16 martie 2019 începând cu ora 19:30 la Catedrala Romano-Catolică „Sfânta Fecioară Maria, Regină” din Iași.

Concertul a fost organizat de Episcopia Romano-Catolică Iași în parteneriat cu Centrul Diecezan Caritas Iași și a avut drept scop strângerea de fonduri pentru refacerea și reluarea activității la Institutul de Boli Cardiovasculare “Prof. Dr. George I.M. Georgescu” Iași, grav afectat în urma unui  incendiu.

Concertul a fost susținut de cele două ansambluri ale Filarmonicii „Moldova” Iași - Orchestra simfonică și Corul academic „Gavriil Musicescu”.