Articole filtrate după dată: Luni, 07 Iunie 2021
08 Iunie 2021 In Noutati si evenimente

07.06.2021

COMUNICAT DE PRESĂ

Peste 100 persoane din com. Dodești, jud. Vaslui au participat la prima campanie de ecologizare din cadrul proiectului „Înființarea și funcționarea CENTRULUI COMUNITAR INTEGRAT din com. Dodești, jud.Vaslui”

Cod Proiect: 130201

Vineri, 4 iunie 2021, în cadrul proiectului „Înființarea și funcționarea Centrului Comunitar Integrat din comuna Dodești, județul Vaslui” s-a desfășurat prima ediție a campaniei „Luna Curățeniei” – acțiune de colectare deșeuri și igienizare a spațiilor verzi cu ajutorul și implicarea directă a comunității.

Conferința de lansare a proiectului

„SIS-HUŞI – SERVICII INTEGRATE SOCIO-MEDICALE PENTRU HUŞI COMUNITATE INCLUZIVĂ”

Asociația Centrul Diecezan Caritas Iași, în calitate de beneficiar, împreună cu partenerii săi: Primăria municipiului Huși și Asociația pentru dezvoltare comunitară „Econova” anunță conferința de lansare a proiectului „SIS-HUŞI – SERVICII INTEGRATE SOCIO-MEDICALE PENTRU HUŞI COMUNITATE INCLUZIVĂ”, ce va avea loc joi, 10 iunie 2021, ora 11.30 la Centrul Comunitar Integrat - str. Corni, nr.79 municipiul Huși, județul Vaslui.